Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone plamy na palcach u nóg

Na palcach stóp pojawiły się sinoczerwone plamy. W nocy znikają z jednego palca by pojawić się na innym. Dotyczy to sportowca. Stawy są niebolesne.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Znamiona barwnikowe

Większość z nas ma charakterystyczne znamiona barwnikowe na ciele - jedni kilka, inni kilkaset. Są one niegroźne, chociaż może się zdarzyć, że rozwinie się z nich nowotwór.

Witam! Opisywany objaw jest dość nieswoisty i może mieć wiele przyczyn. Aby ustalić najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości konieczne jest szczegółowe zebranie wywiadu oraz przeprowadzenie badania fizykalnego. Sam opis może sugerować zaburzenia krążenia obwodowego, aczkolwiek konieczne jest wykonanie ewentualnych badań dodatkowych (morfologia krwi, glukoza na czczo, OB, transaminazy, badanie ogólne moczu). Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu wstępnej oceny problemu oraz przeprowadzenia niezbędnej diagnostyki. Tylko tak będzie możliwe ustalenie najbardziej prawdopodobnej przyczyny. Pozdrawiam serdecznie!

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy