Czerwone plamy na palcach u nóg

Na palcach stóp pojawiły się sinoczerwone plamy. W nocy znikają z jednego palca by pojawić się na innym. Dotyczy to sportowca. Stawy są niebolesne.

Witam! Opisywany objaw jest dość nieswoisty i może mieć wiele przyczyn. Aby ustalić najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości konieczne jest szczegółowe zebranie wywiadu oraz przeprowadzenie badania fizykalnego. Sam opis może sugerować zaburzenia krążenia obwodowego, aczkolwiek konieczne jest wykonanie ewentualnych badań dodatkowych (morfologia krwi, glukoza na czczo, OB, transaminazy, badanie ogólne moczu). Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu wstępnej oceny problemu oraz przeprowadzenia niezbędnej diagnostyki. Tylko tak będzie możliwe ustalenie najbardziej prawdopodobnej przyczyny. Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl