Czerwone plamy na skórze po ukąszeniu przez owady

Wczoraj(12.04) po południu pogryzły mnie jakieś drobniutkie muszki. Dziś rano miałem czerwone punkciki w miejscach ugryzień i wokół tego różowe placki, teraz te placki się powiększyły i zrobiły się twarde oraz pojawiła się opuchlizna. Ukąszeń jest 15, głównie na nogach, z czego 5 tylko się rozwija, reszta jest jak bąble po komarze. Stosuje Fenistil i wapno, ale to jakby nic nie pomagało. Czy w takiej sytuacji powinienem odwiedzić lekarza czy da się jeszcze coś z tym zrobić na własną rękę?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza ppoz lub dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.