Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ukąszenie przez owada i rumień w ciąży

Wczoraj w ogródku zostałam ugryziona w ramię. Nagle poczułam mocne uklucie/ugryzienie i zauważyłam czerwony krwawy punkcik na skórze, następnie zrobil się wokół tego w przeciągu chwili blady wypukly obrzęk wielkości 2 cm. Przylozylam na to plaster cebuli, blady obrzęk zszedl a w miejscu tego pojawila się ropną kropka i czerwona, boląca, ciepła plama, ktora od wczoraj się powiększa (pow. 5 cm). Miejsce od czasu do czasu odznacza się klującym bólem. Obawiam się reakcji alergiczna a jestem w ciąży.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

proszę stosować chłodne okłady , Pić wapno , mozna tez zastosować lek antyhistaminowy np: zyrtec

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. W pracy zawodowej skupia się na ginekologii plastycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Laseroterapii Ginekologicznej. Odznaczony certyfikatem Laur Pacjenta 2013.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy