Obrzęk na skórze po użądleniu przez owada

Ukaszenie po komarze badz po muszce strasznie mi spuchlo i swedzi, ma srednice okolo 10cm i nie maleje od 2 dni... Co zrobic żeby opuchlizna zeszla i przestalo swedziec?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę skonsultować się z lekarzem, który przepisze leki antyhistaminowe. Do tego czasu sugeruję pić wapno oraz smarować miejsce ukąszenia żelem na ukąszenia - np. Fenistil.