Czerwone plamy na żołędzi penisa i pod napletkiem po stosunku

Witam.Po stosunkach z dziewczyna na żołędzi i pod napletkiem wyskoczyły mi czerwone plamy. Dermatolog stwierdził grzybice i przepisal krem B***.Dziewczyna rowniez u ginekologa dostała leki przeciwgrzybiczne.Po zniknieciu plam gdy uprawiamy sex z prezerwatywa plamy ponownie wyskakuja.Po zastosowaniu kremu B** znikają.Dziewczyna jest zdrowa.Robiła badania.Uczulenia na lateks nigdy nie miałem.Przy stosowaniu prezerwatywy lub bez niej plamy nadal nawracaja.Dlaczego?
ponad rok temu

Konsekwencje opryszczki

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
w przypadku zmian grzybiczych leczenie preparatami miejscowymi trwa kilka tygodni i stąd możliwość ciągłego nawracania zmian. W przypadku niepowodzenia terapii zalecam ponowny kontakt z lekarzem i wykonanie posiewu ze zmian celem zastosowania terapii celowanej na konkretny drobnoustrój.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam,
zakażenia w obrębie penisa to nie tylko grzybica. Poza tym często wygojenie nabłonka penisa po przeleczeniu zajmuje kilka dni i wtedy najlepiej poczekać ze zbliżeniem. Prostym sposobem na balanitis są okłady z borasolu 2xdziennie po 15 minut.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy