Czerwone plamy na żołędzi penisa i pod napletkiem po stosunku

Witam.Po stosunkach z dziewczyna na żołędzi i pod napletkiem wyskoczyły mi czerwone plamy. Dermatolog stwierdził grzybice i przepisal krem B***.Dziewczyna rowniez u ginekologa dostała leki przeciwgrzybiczne.Po zniknieciu plam gdy uprawiamy sex z prezerwatywa plamy ponownie wyskakuja.Po zastosowaniu kremu B** znikają.Dziewczyna jest zdrowa.Robiła badania.Uczulenia na lateks nigdy nie miałem.Przy stosowaniu prezerwatywy lub bez niej plamy nadal nawracaja.Dlaczego?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
w przypadku zmian grzybiczych leczenie preparatami miejscowymi trwa kilka tygodni i stąd możliwość ciągłego nawracania zmian. W przypadku niepowodzenia terapii zalecam ponowny kontakt z lekarzem i wykonanie posiewu ze zmian celem zastosowania terapii celowanej na konkretny drobnoustrój.

Witam,
zakażenia w obrębie penisa to nie tylko grzybica. Poza tym często wygojenie nabłonka penisa po przeleczeniu zajmuje kilka dni i wtedy najlepiej poczekać ze zbliżeniem. Prostym sposobem na balanitis są okłady z borasolu 2xdziennie po 15 minut.
Pozdrawiam