Czerwone policzki u 3-miesięcznego dziecka

Witam! Mój synuś właśnie skończył 3 miesiące. Od kilku dni zauważyłam u Niego czerwone policzki, martwię się tym. Dziecko jest na mleko HA wedle zaleceń lekarza, ja również jako dziecko miałam alergię. Proszę o poradę. Czy powinnam udać się do lekarza czy jest to tylko przejściowe? Dziękuję Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaczerwienie policzków dziecka może być spowodowane gorączką. Inną przyczyną mogą być choroby zakaźne. Proszę udać się z dzieckiem do specjalisty pediatry celem diagnostyki.