Czerwone, wysuszone miejsca na skórze dłoni

Witam mam od roku czerwone wysuszone plamki na dłoniach ktore szczypia. Leczylam je u dermatologa sterydami pomógło ale po odstawieniu wrócilo z podwójona mocą miałam przeroznr maści kremy bez rezultatu pomaga wazęlina ale na krotko na dłoniach poróbily az sie bliżny ktore nie wyglądaja estetycznie po testach płatkowych wyszło uczulenie na nikiel . Przy noszeniu sztucznej bizuteri nic sie nie dzieje. Proszę o pomoc juz jestem

Witam. Przede wszystkim konieczne jest unikanie ekspozycji na nikiel oraz inne, potencjalnie groźne alergeny w tym w szczególności detergenty i środki piorące. Warto również wykonać podstawowe badania krwi i zweryfikować czy zmiany z pewnością wynikają z alergii.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl