Czerwone zmiany na udach i pośladkach

Wczoraj wieczorem po prysznicu zauważyłam, że na pośladkach i udach nagle pojawiły się czerwone zmiany, jakby ktoś je podrapał paznokciami; symetryczne, z przejaśnieniem na środku obu pośladków. Rano pręgi zbledły, ale na jednym pośladku w ich miejscu pojawiły się drobne kropki-wybroczynki (nie bledną po ucisku). Niedawno zauważyłam też rozstępy na pośladkach mimo stałej wagi. Zastanawiam się, skąd nagle takie zmiany. Przyjmuję progesteron przez kilka dni cyklu - może być przyczyną? Co robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane podrażnieniem podczas kąpieli. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Jeśli dojedzie do nawrotu dolegliwości to powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty dermatologa.