Zwalczanie cellulitu na udach u nastolatki

Dobry wieczór, jestem nastolatką i mam spory problem ze skórą - na pośladkach pojawiły mi się fioletowe rozstępy a na udach delikatny (ale widoczny dopiero po naciśnięciu skóry) cellulit. Jestem bardzo szczupła i wysoka, ćwiczę i odzywiam się zdrowo. Nikt z rodziny nie ma z rozstepami ani cellulitem problemów. Dlaczego więc ja mam z tym kłopot? Czy jest jakaś szansa ze cellulit u nastolatek z czasem znika? Czy będzie się pogarszal? Co (poza wizytą u dermatologa) mogę zrobić? Bardzo się martwię

Witam. Pojawienie się rozstępów najprawdopodobniej jest wynikiem rozciągania się skóry podczas intensywnego wzrostu. Zmiany, o ile nie będzie Pani gwałtownie przybierała i spadała na wadze nie powinny mieć tendencji do pogłębiania się. Polecam regularne stosowanie dostępnych w aptekach preparatów na rozstępy - najbardziej skuteczne są te przeznaczone dla kobiet w ciąży.