Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwalczanie cellulitu na udach u nastolatki

Dobry wieczór, jestem nastolatką i mam spory problem ze skórą - na pośladkach pojawiły mi się fioletowe rozstępy a na udach delikatny (ale widoczny dopiero po naciśnięciu skóry) cellulit. Jestem bardzo szczupła i wysoka, ćwiczę i odzywiam się zdrowo. Nikt z rodziny nie ma z rozstepami ani cellulitem problemów. Dlaczego więc ja mam z tym kłopot? Czy jest jakaś szansa ze cellulit u nastolatek z czasem znika? Czy będzie się pogarszal? Co (poza wizytą u dermatologa) mogę zrobić? Bardzo się martwię
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Witam. Pojawienie się rozstępów najprawdopodobniej jest wynikiem rozciągania się skóry podczas intensywnego wzrostu. Zmiany, o ile nie będzie Pani gwałtownie przybierała i spadała na wadze nie powinny mieć tendencji do pogłębiania się. Polecam regularne stosowanie dostępnych w aptekach preparatów na rozstępy - najbardziej skuteczne są te przeznaczone dla kobiet w ciąży.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Polecam stosowanie kremu Mustella do zakupienia w aptece, niech córka również unika długich gorących kąpieli.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy