Czerwony rumień i szczypanie skóry twarzy po zabiegu z wykorzystaniem kwasów owocowych

WITAM , 3 MIESIACE TEMU KOSMETYCZKA ZROBILA MI KWASY OWOCOWE NA TWARZ , CALY CZAS OD TEGO CZASU TWARZ BARDZO MNIE SZCZYPIE I JEST CZERWONY RUMIEŃ . BARDZO MNIE TO NIEPOKOI , JUZ NIE WIEM CO ROBIC . PROSZE O POMOC , CZYM TO MOGE ZLAGODZIC , A NAJLEPIEJ WYLECZYC :(
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Jak przebiega atopowe zapalenie skóry u dzieci?

Coraz więcej osób słyszy w gabinecie lekarskim diagnozę: to atopowe zapalenie skóry. Czym jest ta choroba i jak przebiega. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Szanowna Pani,

Jeśli skóra miała wcześniej tendecję do zaczerwieniania się, to na skutek ,,mocnych'' peelingów kwasami np pirogronowym, glikolowym mogło dojść do trwałego poszerzenia się naczyń. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się zamknięcie naczyń laserem.
Proszę używać preparaty kosmetyczne przeznaczone dla skóry wrażliwej i naczyniowej, które będą zabezpieczyć skórę przed dalszym pojawianiem się nowych naczynek. Proponuje również nie wystawiać skóry na słońce ( używamy kemów z filtrami oraz na wakacjach nosimy czapeczkę z daszkiem lub kapelusz)
Zapraszam w dogodnym czasie na konsultację i ewentualny zabieg laserowego zmykania naczynek.

Pozdrawiam

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty