Czerwony wyprysk i swędzenie ciała a podejrzenie świerzbu

Moja 12 corka ma dziwny wyprysk ? z otoczka czerwona w kolo, wsrednicy okolo 3 cm jednoczesnie cale cialo ja swedzi. Bylam z nia u dermatologa stwierdzila ze to swierzb ale masc ktora przepisala nie pomaga. Nie pokoi mnie ten wyprysk? prosze o rade

Swędzenie ciała może także być także efektem psychologicznym. Żeby to jednak stwierdzić najpierw trzeba całkowicie wykluczyć somatyczne przyczyny.
Zachęcam do kontynuowania leczenia i ponownego zgłoszenia się do lekarza dermatologa.

Witam Panią
Proponowałabym podejść do pediatry, albo zastanowić się czy córka nie została ugryziona przez kleszcza i czy to nie mogłaby być np borelioza.
Anna Suligowska