Częsta bolesność brzucha u 7-letniego dziecka

Dziecko 7 lat cierpi na częste bóle brzucha miało przeprowadzone badanie usg na którym nic nie wyszło dziecko dobrze sie odżywia regularnie oddaje stolec lubi chodzic do szkoły i ból pojawia się o różnych porach dnia i nocy do niedawna pomagała herbatka z rumianku na tą dolegliwość teraz juz nic nie pomaga. Lekarz rodzinny stwierdził że dziecko wymyśla ale jak może kłamać gdy wije się i płacze z bólu. Co robic i co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Czy dziecko nie ma zbyt dużego stresu?. Proponuję udać się do lekarza pediatry. Jeżeli wykluczy przyczyny somatyczne należałoby pomyśleć na temat stresu itp.