Częste anginy u 8-letniego dziecka a odpowiednie działania

Mam ogromny problem z dzieckiem (8 lat), ponieważ od lipca do chwili obecnej miała już 8 angin. Cały czas powtarza się schemat, że 3 tygodnie po ostatniej dawce antybiotyku choroba nawraca.Po każdym leczeniu antybiotykami podaje jeszcze przez dwa tygodnie probiotyki. Podawałam też szczepionki odpornościowe i nie daje to żadnego rezultatu. Czy konieczne jest wycięcie migdałów podniebiennych (trzeci migdał usunięty rok temu-bardzo przerośnięty) czy też można zapobiec nawrotom anginy w inny sposób?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że w tym momencie może to być dobre rozwiązanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza otolaryngologa. A czy był robiony wymaz z posiewem i antybiogramem?