Częste badania TK a ryzyko powstania guza mózgu

Witam, ponad rok temu mialam tk głowy z powodu przewrócenia się, potem za rok z powodu nieszczęśliwego wypadku. Ostatnio trzecią i to z kontrastem, bo okulista znalazł coś na dnie mojego oka:-( żadna z nich na szczęście nic nie wykazała. Czy teraz mam się bać , że niedługo dostanę glejaka? Słyszałam, że częste badania sprzyjają guzom mózgu?

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. TK w obecnej dobie wykonywane jest sprzętem wysokiej klasy, które w bardzo niewielkim stopniu zwiększa ryzyko powstania tego rodzaju zmian.