Częste mdłości i ból nóg przy Euthyrox

Witam, moja 17-letnia córka od 5 miesięcy jest na euthyroxsie 25 ponieważ choruje na niedoczynność tarczycy. Tsh po dwóch miesiącach jest w normie, ale co jakiś czas a ostatnio bardzo często miewa mdłości szczególnie w nocy, (które ją przebudzają) i ból nóg, od kolan do stóp a szczególnie stóp. Ból ten określa jako ciężki, rwący. Czasem nie może chodzić. Czy te objawy mogą występować podczas zażywania leku? Czy ten lek nie jest odpowiedni dla mojej córki?

Aleksander Ropielewski

Nie mogę wykluczyć, że są to objawy uboczne stosowania euthyroxu, chociaż jest to mało prawdopodobne. Sugeruję kontakt z lekarzem celem ustalenia przyczyny deolegliwości.