Częste omdlenia u 19-letniej osoby

Witam. O czym moga sugierowac takie omdlenia. Otoz chodzi o to, ze dosc czesto zdaza mi sie zemdlec. Czuje najpierw, ze opadam z sil, szybsze bicie serca, pozniej jasnosc, jeste "plamy" przed oczami,pozniej juz musze stanac lub usiasc kompletnie bez sil,pozniej czuje cos takiego jakby mi zatykano uszy,i prawie nic ni slysze no i odplywam na kilka sekund, po czym jestem bardzo senna. Mialam robione echo serca, morfologi,mocz,TK glowy juz z 5 razu,przeswietlenie klatki piersiowej i jest ok.

Dzień dobry,

Warto diagnostykę poszerzyć o 24 godzinnego holtera cisnieniowego i 24 h holtera ekg. Być może ma Pani skłonność do hipotonii lub jakieś przejściowe zaburzenia rytmu. Badanie holterowskie powinno wykazać tego typu nieprawidłowości. W razie tego typu napadu proszę zmierzyć sobie cukier lub poprosić kogoś o sprawdzenie cukru (glukometr można kupić już a ok. 30 zł). Gdyby wyszły niskie wartości cukru podczas "napadu" wskazana jest poszerzona diagnostyka w warunkach szpitalnych.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz