Częste wypróżnienia po operacji nowotworu jelita grubego

Witam.Od 20 roku cierpię na zaburzenia depresyjne,CHAD.Pół roku temu przeszedłem operację usunięcia nowotworu jelita grubego-przeprowadzono hemikolektomię lewostronną.Nie wymagam chemioterapii.Powróciła anemia .Zastanawia mnie fakt bardzo częstych wypróżnień-min. 10 razy na dobę.Czy to normalne?.czy prystaltyka jelit, tak długo dochodzi no normy?.Długo przed operacją ok 8 lat miałem, także biegunki.Czy warto zapisać się do poradni gastroenterologicznej?.

Niedokrwistość (anemia) może pojawić się w różnych okresach i wymaga dalszych działań diagnostycznych, dlatego NALEŻY być pod kontrolą poradni gastroenterologicznej lub onkologicznej.