Częste występowanie okresu a ryzyko ciąży

Witam, przez ostatnie dwa miesiące miałam okres dwa tygodnie po terminie, teraz dostałam kolejny po 8 dniach, regularnie sypiam z mężem bez zabezpieczenia. Czy to może być pierwszy objaw ciąży? Czy któraś już miała podobne zjawisko?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Raczej mało prawdopodobne, żeby w takim przypadku była Pani w ciąży. Czasem zdarza się na początku ciąży w terminie spodziewanej miesiączki niewielkie krwawienie, które może imitować okres, ale zwykle jest to jednorazowe. Ale jeśli ma Pani jakieś wątpliwości to oczywiście można wykonać domowy test ciążowy i wszystko się wyjaśni. Pozdrawiam serdecznie