Częste zatwardzenia u 32-latki

Ostatnio mam problemy z wyproznianiem sie...zalatwiam sie co 2-3 dni do tego boli mnie brzuch i mam mdlosci...Zalatwiajac sie mam problem,stolec nie chce wyjsc z odbytu gdyz jest twardy,gruby sklada sie z grudek pozlepianych...Po wyproznieniu boli mnie odbyt i leci czasem krew...Czego jest przyczyna? Prosze o odp. z gory dziekuje

Witam, konieczny jest dokładny wywiad żywieniowy w celu ustalenia przyczyny zaparć, a także dopasowania diety. Warto byłoby skontaktować się z dietetykiem. Pomocne byłoby, aby Pani zapisała co Pani jadła i piła przez kilka dni. Notatki te muszą być bardzo szczegółowe.
Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/