Częsty ból w okolicy obojczyka a wynik MR kręgosłupa szyjnego
Witam, często boli w okolicy obojczyka, NMR kręgosłupa szyjnego: Na poz. C4/C5 centralna protruzja tarczy miedzykr.j uciska worek oponowy. C5/C6 centralna i bardziej prawostr. przepuklina tarczy miedzykr. uciska worek oponowy z uciskiem przedniej powierzch rdzenia kr., wymiar strzał.kanału=9,2mm. Na poziomie C6/C7 centr. przepuklina tarczy miedzykr. uciska worek oponowy z modelowaniem przedniej powierzch. rdzenia, wymiar strzał.=9,5.Co ten wynik oznacza i jakie powinny być dalsze kroki?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
ucisk na nerwy rdzeniowe może być przyczyną Pani bólu. Można albo leczyć zachowawczo lekami przeciwbólowych albo operacyjnie. Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna.
Pozdrawiam.