Częsty ból w okolicy obojczyka a wynik MR kręgosłupa szyjnego

Witam, często boli w okolicy obojczyka, NMR kręgosłupa szyjnego: Na poz. C4/C5 centralna protruzja tarczy miedzykr.j uciska worek oponowy. C5/C6 centralna i bardziej prawostr. przepuklina tarczy miedzykr. uciska worek oponowy z uciskiem przedniej powierzch rdzenia kr., wymiar strzał.kanału=9,2mm. Na poziomie C6/C7 centr. przepuklina tarczy miedzykr. uciska worek oponowy z modelowaniem przedniej powierzch. rdzenia, wymiar strzał.=9,5.Co ten wynik oznacza i jakie powinny być dalsze kroki?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

ucisk na nerwy rdzeniowe może być przyczyną Pani bólu. Można albo leczyć zachowawczo lekami przeciwbólowych albo operacyjnie. Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna.

Pozdrawiam.