Czu używanie tabletek po terminie przydatności może być szkodliwe?

Witam!! Znalazłam w szafie opakowanie Ther Line FAST z datą ważności do 19-04-2017. Czu używanie tabletek po terminie przydatności może być szkodliwe czy nie powinno wywołać żadnych skutków ubocznych? Czy może osłabić się ich działanie? Proszę o odpowiedź, dziękuję Sandra.

Lek. Tomasz Budlewski

Mogą nie działać mogą powodować działania niepożądane nie nalezy używać po dacie waznosci