Czuję się zmęczona, bolą mnie delikatnie piersi: Czy to mogą być objawy ciąży?

Witam. Tabletki brałam około pół roku, jednak ostatnie opakowanie brałam bardzo nieregularnie. Po skończeniu opakowania zostało mi 3 tabletki z tym, że przerwy pomiędzy tabletkami przeważały więcej niż 24h. W tym czasie współżyłam z chłopakiem. Prawdopodobnie przez to, że brałam nieregularnie tabletki dostałam w trakcie brania jeszcze okres, który trwał około 1,5 tygodnia. Skończyłam to opakowanie i następnego nie zaczęłam brać w określonym czasie. Podczas miesiączki i po miesiączce współżyłam z chłopakiem. Teraz czuje się zmęczona, bolą mnie delikatnie piersi i podbrzusze. Mierzyłam sobie również temp. i jest 37,1. Mam też dość specyficzny śluz jest on śnieżnobiały i gęsty. Czy to może być ciąża? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Objawy przytoczone przez Panią mogą świadczyć o ciąży, ale nie są dla niej patognomoniczne. Występują one w wielu zaburzeniach, dlatego też nazywa się je przypuszczalnymi objawami ciąży. Ze względu na bardzo nieregularne przyjmowanie tabletek istnieje duże ryzyko, że jednak doszło do zapłodnienia. W takiej sytuacji wskazane jest wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam