Jak teraz wygląda moja ochrona przed ciążą, jeżeli spóźnia mi się okres podczas zażywania tabletek?

Witam, przez 9 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne. Cykle zawsze miałam regularne, nawet po zużyciu pierwszego opakowania. Następnie, przez złe samopoczucie odstawiłam tabletki na 3 miesiące. W czasie odstawienia także miałam regularnie miesiączki. W tym roku, w styczniu rozpoczęłam pierwsze opakowanie od przerwy. Współżyłam ze swoim chłopakiem, kiedy w opakowaniu została tylko jedna tabletka. Wzięłam ją w dniu współżycia. Mój partner nie skończył we mnie. To było 3 tygodnie temu. Nadal nie mam okresu. Do tego od jakiegoś tygodnia z pochwy wypływa mi biały śluz, od kilku dni wyczuwam lekkie bóle w podbrzuszu, takie, które zawsze towarzyszą mi przed okresem, jednak okresu nie ma. Czy brak okresu może być przyczyną zaburzeń hormonalnych, czy bardziej prawdopodobne jest zajście w ciążę? Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Rozumiem, że tabletki przyjmowała Pani regularnie i zaczęła je Pani przyjmować w pierwszym dniu cyklu.
W takiej sytuacji ryzyko ciąży jest małe. Ale pomimo tego należy wykluczyć  ciążę i wykonać test ciążowy.
Zdarza się, że podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienie z odstawienia nie występuje.
Gdyby kolejne krwawienie z odstawienia się nie pojawiło konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam