Czy 10 miesięcy po ugryzieniu przez kleszcza można wykonać badanie w kierunku boreliozy?

10 m-y temy mnie i mojego 4 letniego syna ugruzl kleszcz,pojawilo sie zaczerwienienie, z tego powodu przez tydzien przyjmowalismy antybiotyk (penicyline).Mam pytanie czy po takim czasie wykonac badanie na borelioze?Narazie nie mnielismy podejrzanych symptomow.Chcialabym tez zapytac jakie badania na borelioze mozna wykonac po tak długim czasie?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że nie ma powodu do niepokoju.

Jednak warto skonsultować to z lekarzem prowadzącym Panią i Pani Synka.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej