Czy 10-tygodniowe dziecko można nosić w nosidełku?

Dzień Dobry Mój maluszek własnie skończył 10 tygodni, a ja już 2 tygodnie korzystam z nosidełka Tula Free to grow, które jest odpowiednie dla dzieci od 3,2 kg do 20 kg. Oczywiście mój Filip łapie się w te ramy ale dziadek dziecka zasiał we mnie wątpliwości, czy tak małe dziecko może korzystać z nosidełka. Czy nie zaszkodzi mu to na kręgosłup? Czy faktycznie jedynym kryterium czy można dziecko nosić w danym nosidełku jest waga?Z tego punktu widzenia przeciętny noworodek może być od razu noszony w nosidełku.Proszę o odpowiedź czy noszenie dziecka w takim nosidełku jest dla niego bezpieczne. Z poważaniem Marzena Duda

Lek. Tomasz Budlewski

a jak dziecko się rozwija? jak badania bioderek? proponuję udać się do lekarza pediatry,