Czy 78-latka ważąca 150 kg kwalifikuje się do zabiegu bariatrycznego?

Witam!! Mam ogromny problem,chodzi o moja babcie.Ma 78 lat wzrost 155 i wazy 150 kg.Od kilku lat siedzi w domu a teraz jeszcze od jakiegos czasu nie wstaje z lozka bo poprostu nie ma sily ,nogi odmawiaja posłuszenstwa albo nie wytrzymuja ciezaru.Czy babcia mimo wieku kwalifikowala by sie do zabiegu bariatrycznego.Dodam ze nie ma cukrzycy ani nadcisnienia a i ostatnie ktg tez bylo dobre.Z gory dziekuje za odpowiedz

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg