Czy Akneromin mógł całkiem zablokować gruczoły łojowe?

5 lat temu brałam lek Aknenormin przez okres 4 miesięcy.W tym 1 miesiąc dawkę 20 mg ,następnie 40 mg,następnie kolejne 2 miesiące 20 mg. Po leczeniu łojotok był znacznie mniejszy.Ze skutków ubocznych podczas brania leku były wysuszone usta i skóra twarzy.Po około 2 latach od momentu brania leku skóra na twarzy i ciele całkowicie się wysuszyła,włosy także .Stwierdzone mam łysienie telogenowe. Czy możliwe że po takim czasie lek całkiem zablokował gruczoły łojowe ?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u dermatologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.