Czy alkohol ma wpływ na puls?

Witam, jestem 31 letnia kobieta od jakiegoś czasu mój puls to trochę ponad 90 przy ciśnieniu 117 na 66. Zazwyczaj jest cos około tego. Czasem nie mogę spać w nocy. mam wrażenie ze mi serce wyskoczy. Zastanawiam sie czy alkohol moze mieć na to wpływ? Lecz nawet jak nie spożywam alkoholu to tez tak sie dzieje wiec sama juz nie wiem. Mialan robione badania na nadczynność tarczycy ale wszystko w normie. Czy powinnam odwiedzić lekarze? Czy to powód do niepokoju?

Lek. Katarzyna Szymczak

Przydałoby się wykonać chociaż ekg oraz dzienniczek ciśnienia i pulsu ( 2 razy dziennie przez 2 tygodnie) z wynikami kontrola u lekarza. Morfologia ok?