Czy alkohol może wpłynąć na działanie antybiotyku?

Od kilku dni jestem na antybiotyku - doxycyclinum. Do końca terapii zostały trzy dni. Czy działanie antybiotyku mogło się osłabić po wypiciu jednego piwa (wypitego wieczorem, a antybiotyk biorę rano)?

Lek. Wojciech Zygmunt

Jedno piwo (szczególnie o niskim woltażu) nie powinno mieć większego wpływu na terapię. Proszę jednak regularnie tego nie powtarzać w trakcie terapii (również przyszłych) oraz nie wypijać większych ilości. Pozdrawiam i życzę zdrowia.