Czy antybiotyk usunie paciorkowca u kobiety w ciąży?

Jestem w 21 tc. Mialam zrobiony posiew. Wyszedl gbs paciorkiwiec. Dostalam amoksiklav doustnie oraz robione globulki rowniez zawierajace w skladzie amoksiklav. Nie wykupilam poniewaz dostalam bez refundacji i poazlam do innego lekarza ktory twierdził ze aam doustny wystarczy. Czy antybiotym wybije bakterie? Troszke sie denerwuje czy ta bakteria w ciazy nie zaszkodzi? Czy wyrobic jednak te globulki. Brak sil na odmienne opinie lekarzy.

Lek. Michał Lenard

Szacuje się, że nawet 30% kobiet jest nosicielkami GBS. Te bakterie nie stanowią zagrożenia ani dla Pani, ani dla płodu (do czasu porodu). Leczenie nie jest konieczne. Dopiero w trakcie porodu podaje się dożylnie antybiotyk w celu ochrony płodu przed zainfekowaniem. Pozdrawiam!