Czy antydepresant nie obniży skuteczności antykoncepcji??

Witam, Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Belara. Niestety po wizycie u psychiatry okazało się, że mam nerwicę i muszę przyjmować lek antydepresyjny o nazwie Escitil. Moje pytanie brzmi, czy zachodzi jakaś interakcja między tymi lekami? czy antydepresant nie obniży skuteczności antykoncepcji??

Witam z reguły raczej nie, lecz proszę dokładnie dopytać lekarza. Doradzam także w przypadku zdiagnozowania u Pani nerwicy podjęcie psychoterapii, gdyż równoczesna praca z terapeuta i farmakoterapia daje znacznie lepsze efekty w leczeniu. Pozdrawiam serdecznie

Witam,

leki hormonalne mogą znacznie wpłynąć na obniżenie nastroju. Może to być pierwszą oznaką, żeby zastanowić się nad zmianą leków. Jest to zależne od tego, od kiedy ma Pani obniżony nastrój. Zachęcam, by skonsultowała się Pani z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

do leczenia depresji potrzebna jest tez terapia...a jaka antykoncepcje Pani stosuje?odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza