Możliwość otrzymania leku uspokajającego przed amniopunkcją

Witam, za 2 tyg mam mieć zrobioną amniopunkcję, strasznie mnie to stresuje, cierpię na nerwicę lękową, od 2 lat miałam spokój ale teraz mi wróciła, chyba ze strachu, strasznie się boję że im spanikuje na kozetce że dostanę jakiegoś ataku duszności, czy jest możliwość dostania jakiegoś leku uspakajającego który nie zaszkodzi dziecku i chciałabym jeszcze wiedzieć czy jest możliwość obecności partnera przy badaniu?

nie polecam lekow...a odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza