Czy antykoncepcyjna zostanie zachowana?

Dzień dobry. Chciałabym odstawić tabletki antykoncepcyjne i przejść na wkładkę Jaydess. Moje pytanie to, czy jeżeli wkładka zostanie założona w trakcie krwawienia ale 9 dnia przerwy po wzięciu ostatniej tabletki to czy antykoncepcyjna zostanie zachowana?
Lek. Tomasz Budlewski

może nie być zachowana i będzie konieczność odczekać odpowiednią ilość czasu