Czy ataki padaczki mają wpływ na mózg?

Witam. W październiku 2018 roku dostałem ataku padaczki przez zbyt duże dawki leków przeciwdepresyjnych. Po tym ataku padaczki do dnia dzisiejszego występują u mnie takie objawy zwiększona temperatura ciała około 38, bóle pleców i okolice żebrów,mam ogromne problemy z snem przed padaczką takich problemów nie miałem, dodam że byłem u neurologa i powiedział że z badania eeg wszystko jest w porządku nie ma żadnych ognisk itp. Moje pytanie brzmi czy przez taki atak padaczki mogło dojść do jakiś zmian w mózgu układzie nerwowym że występują takie objawy ?

Napad padaczkowy ma oczywiście wpływ na mózgowie, głównie zwiększając ryzyko niedotlenienia mózgu związanego z zaburzeniem oddychania połączonego ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym w takcie napadu. Czym napad jest dłuższy, jeśli jest uogólniony i do tego jeśli występują w jego trakcie więcej zaburzeń oddychania tym dla mózgu gorzej. Jeśli Pana napad miał charakter toniczno - kloniczny to mogły być po nim również bóle mięśniowe, ale z czasem powinny one ustąpić. Zaburzenia snu często towarzyszą depresji zatem jakość sny powinna się poprawić po odpowiednim doborze leków nasennych. Nic nie wyjaśnia jednak przewlekle podwyższonej temperatury ciała zatem trzeba by zrobić badania krwi takie jak morfologia krwi, OB, CRP, RF oraz ewentualnie CK i zgłosić się z wynikami do lekarza rodzinnego.