Czy ataki paniki mają związek z hormonami?

Dobry wieczór, Czy jest możliwe, że uczucie niepokoju, zaburzenia lękowe i ataki paniki są spowodowane przez zaburzenia gospodarki hormonów płciowych? W obu ciążach czułam się bardzo dobrze- nie brałam żadnych leków i nie pojawiały się zaburzenia lękowe. Kilka miesięcy po porodach zaburzenia te powracały. Dodam, że uczęszczam na terapię juz bardzo długi czas, nie mam problemów w życiu zawodowym ani osobistym, jednak cały czas cierpię na zaburzenia lękowe. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Witam Panią,

Napisała Pani: „uczęszczam na terapię już bardzo długi czas”.

Jak często? W jakim nurcie?

Jeżeli systematycznie uczęszcza Pani na terapię,

to już od dawna powinna Pani być w pełni sił witalnych.

Niepokojący jest fakt, że objawy tak długo nie ustępują.

Jeżeli kilkuletnia psychoterapia nie przynosi pożądanych rezultatów

i nadal zaburzenia lękowe, a nawet ataki paniki, które utrudniają Pani

normalne funkcjonowanie, to raczej proszę pomyśleć o zmianie

metody leczenia.

Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełni wyleczalne na drodze

właściwie dobranej psychoterapii.

Zachęcam Panią do kontynuowania terapii .

Jednak terapię należy zmodyfikować.

Ewentualnie należy rozważyć podjęcie psychoterapii w innym nurcie.

Podjęcie takiej psychoterapii, która naprowadza na zmianę powstałych

uwarunkowań, w wyniku czego swobodnie i bez ataków paniki,

bez lęków, będzie Pani mogła zwyczajnie funkcjonować

i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym,

dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/