Czy mając lęki można prowadzić auto?

Dzień dobry. Jestem w trakcie kursu na prawo jazdy, czyli już po badaniach lekarskich. Jednakże umówiłam się na wizytę u psychiatry, ponieważ odczuwam różne lęki. Od prawie roku chodzę do psychoterapeuty, ale nie czuję poprawy. Psychoterapię podjęłam właśnie dlatego że chciałam iść na prawo jazdy, a bałam się jeździć jako pasażer tj. dalej się boję na drogach szybkiego ruchu czy autostradach, boję się wypadku. Oprócz tego mam inne lęki np. wysokości czy boję się zasnąć w ciemności, w godzinach popołudniowych odczuwam też niepokój, lęk. Stąd czuję, że przydałoby się też leczenie farmakologiczne. Oczywiście takie, które nie kolidowałoby z prowadzeniem pojazdu. Jednakże zaczynam obawiać się tej wizyty i myślę czy nie zrezygnować ze względu na prawo jazdy. Trochę naczytałam się na różnych forach, że lekarz może to gdzieś zgłosić albo zakaże mi prowadzenie samochodu. Nie wiem co robić..

Witam Panią,
Napisała Pani: „Od prawie roku chodzę do psychoterapeuty, ale nie czuję poprawy.”.
Jak często? W jakim nurcie?
Jeżeli systematycznie uczęszcza Pani na terapię,
to już powinna Pani całkiem dobrze funkcjonować.
Niepokojący jest fakt, że objawy tak długo nie ustępują.
Jeżeli roczna psychoterapia nie przynosi pożądanych rezultatów
i nadal zaburzenia lękowe utrudniają Pani utrudniają Pani spokojne
funkcjonowanie, to raczej proszę pomyśleć o zmianie
metody leczenia.
Zaburzenia lękowe są w pełni wyleczalne
na drodze właściwie dobranej psychoterapii.
Zachęcam Panią do kontynuowania terapii .
Jednak terapię należy zmodyfikować.
Ewentualnie należy rozważyć podjęcie psychoterapii w innym nurcie.
Podjęcie takiej psychoterapii, która naprowadza na zmianę powstałych
uwarunkowań, w wyniku czego swobodnie i bez lęków
będzie Pani mogła poruszać się po mieście i poza nim, a także
aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl