Czy badanie endoskopowe wyklucza raka?

witam, zwracam sie z pytaniem czy wykonując badanie endoskopowe przez nos trzykrotnie w ciągu 2 miesięcy (nbiedrożność nosa) można uzyskać duże prawdopodobieństowo wykluczenia raka nosogardła? ewentualnie o jakie jeszcze badania prosić?

Witam , mam za mało danych nt.Pańskich dolegliwości/choroby,abym mógł powiedzieć coś konkretnego! Proszę pozostawać pod opieką specjalistów! z.żurawski