Czy badanie prenatalne w 1. trymestrze ciąży bliźniaczej może być sfałszowane?

Witam jestem w 12 tyg. ciąży bliźniaczej i ciągle zastanawiam się nad badaniami prenatalnymi.Na jednej ze stron na ten temat przeczytałam " U ciężarnych z ciążą bliźniaczą czułość badań biochemicznych jest niższa niż w przypadku ciąży pojedynczej, dlatego uważa się, że niezbędne jest wykonanie pomiaru przezierności karkowej lub w późniejszej ciąży USG genetycznego" To oznacza że badanie prenatalne w I trymestrze w moim przypadku może w jakiś sposób sfałszować wynik?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze obecnie prawdopodobieństwo błędu zmniejsza się . Sadze ze warto jest wykonać badania