Kiedy wykonać badania prenatalne w 1. trymestrze ciąży?

Witam, według ostatniej miesiączki (22.09) jestem w 8tyg i 1 dni (niektórzy liczą że jest to 9 tydzień) w ciąży, natomiast według długości płodu wychodzi 7 tyg. Chciałabym zrobić badania prenatalne w I trymestrze, jednak nie wiem kiedy powinnam się na nie zgłosić. Brać pod uwagę tygodnie ciąży licząc od miesiączki czy od usg? Ile czeka się na wynik takiego badania? Kobieta 25 lat

Lek. Tomasz Budlewski

zapisać należy się wcześniej. jeżeli miesiączki były nieregularne należy brać pod uwagę wiek ciąży określone w czasie pierwszego usg, proponuję udać się do ginekologa aby ustalić dalsze postępowanie i mniej więcej terminy badań.