Czy będę mogła mieć dziecko?

Witam, jestem kobietą i mam 24 lata. Mam pierwotny brak miesiączki. W wieku 19 lat poszłam do lekarza, miałam robioną laporoskopie i stwierdzono u mnie niedorozwój macicy. Na początku brałam L***, potem tabletki R***. Po tabletkach jest miesiączka, inaczej nie :( Hormony mam dobre, bo miałam badania. Pani doktor powiedziała mi, że widocznie taka moja natura i że mogę mieć trudności z zajściem w ciążę. Z mężem staramy się o dziecko od roku i nic :( Czy jest szansa, bym mogła mieć dziecko? Do tej pani doktor nie chcę już chodzić, bo wiem, że mi nic nowego nie powie. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

na początku Waszej drogi do poczęcia dziecka powinniście znaleźć dobrego lekarza, najlepiej w ośrodku specjalistycznym, który zajmuje się leczeniem niepłodności. Jesteś jeszcze młoda, ale nie odkładaj tego na później - im więcej czasu specjaliści mają na wykorzystanie większej ilości metod, tym szanse poczęcia są większe. Pamiętaj, że nie tylko Ty powinnaś być przebadana - także Twój mąż.

Za pośrednictwem Internetu trudno jednoznacznie powiedzieć, jakie mogą być przyczyny niepowodzenia poczęcia, można jednak z pewnością napisać, że warto podjąć wszelkie możliwe próby z użyciem środków farmakologicznych, jak i badań diagnostycznych.

Powodzenia!