Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nie mogę zajść w ciążę choć wyniki badań są dobre

Witam,
mam 32 lata i 8 letniego syna. W pierwszą ciążę zaszłam w 2000 r. i poroniłam w 5 tygodniu, później w 2002 urodził się mój syn. w 2005r. zaszłam w ciążę i byłam bardzo szczęśliwa, lecz moja radość nie trwała zbyt długo, bo poroniłam w 8 tygodniu. Lekarza nie mogli mi powiedzieć. jaka była przyczyna tych poronień.

Od ostatniego poronienia, czyli już 5 lat nie mogę zajść w ciążę mimo, że wszystkie badania mam dobre.
Mój mąż również zrobił badania nasienia i wszystko jest dobrze. Zaczynam tracić nadzieję na drugie. Proszę o jakąś radę.
 

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Witam!

Zacznę od tego, że aby zajść w ciążę, należy regularnie współżyć z mężem, czyli co 2-3 dni. Zbyt rzadkie lub częste stosunki mogą negatywnie wpłynąć na jakość nasienia i utrudnić poczęcie.

Jeżeli współżyliście Państwo regularnie, należy zgłosić się do lekarza lub ośrodka doświadczonego w leczeniu niepłodności. Lekarz zajmujący się na co dzień parami mającymi trudności w poczęciu dziecka będzie mógł łatwiej ustalić przyczynę niepowodzeń w zajściu w ciążę. Zleci wykonanie koniecznych badań w odpowiedniej kolejności i w zależności od wyników wdroży najlepsze dla Państwa leczenie. Niestety w 10% przypadków nie udaje się ustalić przyczyny niepłodności. Najpierw jednak należy przeprowadzić dokładną specjalistyczną diagnostykę. 

Ponieważ mają już Państwo jedno dziecko, istnieją duże szanse na poczęcie drugiego. Poronienia zwłaszcza we wczesnej ciąży zdarzają się niestety dość często (nawet 20-25%), w większości przypadków nie mają wpływu na donoszenie kolejnej ciąży.
 

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy