Co może być powodem trudności w zajściu w ciążę u 21-latki?

Staramy się o dziecko już około rok ja 21 a partner 23 lat. Niestety bez rezultatów. Co robić. Za 2 tyg mam wizytę u ginekologa. Co może być przyczyna

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Bezpłodność jest to brak ciąży po roku od regularnego współżycia 93-4 razy w tygodniu) bez zabezpieczeń. Po tym czasie warto udać się do specjalisty aby ustalić przyczynę trudności zajścia w ciążę. W pierwszej kolejności zazwyczaj wykonuje się badania nasienia ale o diagnostyce zadecyduje lekarz, do którego Państwo się zgłoszą.