Czy będzie lepiej, jeśli przerwę tę kurację trądzikową?

Witam mam dosyć mocny trądzik, zmagam sie z nim od 10 lat, obecnie zaczęłam kuracje acnederm z polecenia pani z apteki i po dobrych opiniach 2 internecie , używam od tygodnia ale stan skóry pogorszył się, wyskoczyły mi liczne małe krostki w kolorze skóry czy to normalne? Czy poiwnam przerwać kuracje?

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Aby ocenić stan skóry i działanie kremu należałoby zebrać dokładny wywiad, który uwzględniłby też inne czynniki mogące wpłynąć na skórę w połączeniu z acnedermem (stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, ilość użytego kremu, częstotliwość stosowania, pozostała pielęgnacja, osobnicza wrażliwość na kwas azelainowy). Jest możliwość, że krem mógł wywołać chwilowe pogorszenie się stanu skóry, jednak to pozostaje do oceny dermatologa.