Czy bez szczegółowych badań należy stosować Dexilant?

Witam dzisiaj byłam u gastroentoloroga powiedziałam o swoich dolegliwościach lekarz zbadał tylko brzuch postukal ręką w okolicy żołądka i stwierdził refluks czy jest możliwe żeby bez badania postawił diagnozę. Przepisał mi lek dexilant lecz po przeczytaniu opinii o leku trochę się go boje wziąć ponieważ z opinii ludzi ma on dużo skutków ubocznych.

Witam,

refluks żołądka nie zawsze powinno się leczyć za pomocą farmakologii ponieważ często tj problem mechaniczny w jamie brzusznej.
Miałem kilka przypadków w gabinecie w podobnymi objawami, które udało mi się rozwiązać więc jeśli chce Pani spróbować terapii, a nie samego leczenia farmakologicznego to zapraszam do gabinetu.

PS. Z opisu wizyty wynika, że lekarz przeprowadził badanie. Diagnostyka obrazowa nie zawsze jest konieczna, a badanie funkcjonalne często wnosi wiele więcej.

pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat