Czy białe plamki na czubku penisa mogą oznaczać bielactwo?

Witam mam pytanie mój chłopak przeszedł zabieg obrzezania i po 3 miesiącach od zabiegu wyszły mu dwie takie biale plamki na czubku penisa. Czy to może być bielactwo?

Bielactwo w większości przypadków jest wrodzone. Są oczywiście przypadki bielactwa nabytego, ale dzieje się tak bardzo rzadko i raczej pojawia się w dzieciństwie. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem. Takie drobne białe plamy, które pojawiły się nagle mogą np. świadczyć o zakażeniu grzybiczym.