Czy Bibloc jest bezpieczny dla płodu?

WItam. Planuje dziecko. Jwdnak z powodu nadcisnienia stosuje lek bibloc od roku. Czy jest on bezpieczny dla plodu i czy mozna go odstawić? oraz czy sa jakies bezpieczne leki na nadcisnienie dla kobiet planujacych ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent leku Bibloc ostrzega, aby nie stosować go w okresie ciąży – chyba, że w opinii lekarza prowadzącego jest to bezwględnie konieczne.

Jeśli więc planuje Pani zajście w ciążę, to proszę koniecznie poruszyć ten temat ze swoim lekarzem, który zadecyduje, czy może Pani odstawić lek Bibloc. Produkt ten może bowiem wywierać negatywny wpływ na płód lub przebieg ciąży, a także zwiększa ryzyko poronienia, przedwczesnego porodu, zmniejszenia stężenia cukru we krwi płodu oraz zwolnienia akcji jego serca.

Bardzo ważne jest więc, aby porozmawiała Pani z lekarzem, zanim zdecyduje się Pani na zajście w ciążę. Specjalista zdecyduje o ewentualnej zmianie leczenia.

O działaniu leku Bibloc pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/bibloc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.