Czy biegunka ma wpływ na działanie nystatyny?

Biegunka i nystatyna Witam, w trakcie stosowania nystatyny w tabletkach dojelitowych doznałam objawów wskazujących na grupę jelitową (wodnista biegunka, ból brzucha, nudności). Czy taka biegunka może powodować złe wchłanianie leku? Nie chcę przerywać leczenia, boję się że grzyb w jelitach uodporni się na nystatynę. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza prowadzącego leczenie po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć