Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy starać się o ciążę po leczeniu Nystatyną?

Witam serdecznie. Bardzo proszę o odpowiedź. Jestem w trakcie leczenia grzybicy pochwy Nystatyną. Lekarz zalecił 1 globulkę na noc przez 10 dni. I tu moje pytanie, kiedy mogę zacząć starania o dziecko? Np. Tydzień po skoczeniu Nystatyną czy dłużej? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Kobieta lat 37
KOBIETA, 38 LAT 2 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawdopodobnie nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia starań o dziecko niedługo po zakończeniu stosowania leku – Nystatyna jest lekiem bezpiecznym, przepisywanym kobietom nawet w trakcie ciąży.

Niemniej warto przed rozpoczęciem starań o dziecko upewnić się, że infekcja została wyleczona, ponieważ grzybica pochwy ma skłonność do nawrotów, zwłaszcza w okresie ciąży, gdy wskutek burzy hormonalnej może dojść do zachwiania pH pochwy. Proszę również pamiętać, że w trakcie leczenia przeciwgrzybiczego nie należy współżyć, by nie doszło do zainfekowania partnera i ponownej reinfekcji u kobiety poprzez kontakt płciowy.

Więcej informacji na temat leczenia grzybicy pochwy odnajdzie Pani w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-grzybicy-pochwy oraz https://portal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-grzybicy-pochwy.

Choć infekcje o podłożu grzybiczym nie są niebezpieczne dla rozwijającej się ciąży oraz zarodka czy płodu, to ich leczenie w tym okresie może być utrudnione, dlatego warto zachować cierpliwość.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy