Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Bio Oil jest groźny dla ciąży?

Dzień dobry. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Od początku stosuję Bio Oil w celu zapobiegania rozstępom. Dzisiaj przypadkowo dowiedziałam się, że ma on w składzie olejek rozmarynowy oraz witaminę A, która jest bezwzględnie zakazana do stosowania przez kobiety w ciąży, ponieważ powoduje wady genetyczne płodu. Jestem przerażona. Czy mogło coś stać się dziecku?
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Bio Oil jest specjalistycznym olejkiem stosowanym do pielęgnacji skóry. Wspomaga walkę z bliznami i rozstępami oraz wyrównuje koloryt skóry.

Tak jak Pani wspomniała, kosmetyk ten ma w składzie witaminę A oraz olejek rozmarynowy. Substancje te występują jednak w bardzo małych ilościach, co oznacza, że olejek ten jest bezpieczny i może być stosowany w trakcie ciąży.

Zgodnie z ogólnodostępnymi informacjami dotyczącymi olejku Bio Oil, kosmetyk ten należy stosować od rozpoczęcia drugiego trymestru ciąży. Być może zalecenie to jest związane z okresem pojawiania się rozstępów lub brakiem wystarczających badań. Wcześniejsze stosowanie olejku nie powinno jednak negatywnie wpłynąć na płód. Proszę się nie martwić, gdyż stres w Pani stanie nie jest wskazany.

O tym, jak zapobiegać rozstępom w ciąży przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod poniższym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-zlikwidowac-rozstepy-po-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy