Czy Bio Oil jest groźny dla ciąży?

Dzień dobry. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Od początku stosuję Bio Oil w celu zapobiegania rozstępom. Dzisiaj przypadkowo dowiedziałam się, że ma on w składzie olejek rozmarynowy oraz witaminę A, która jest bezwzględnie zakazana do stosowania przez kobiety w ciąży, ponieważ powoduje wady genetyczne płodu. Jestem przerażona. Czy mogło coś stać się dziecku?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Bio Oil jest specjalistycznym olejkiem stosowanym do pielęgnacji skóry. Wspomaga walkę z bliznami i rozstępami oraz wyrównuje koloryt skóry.

Tak jak Pani wspomniała, kosmetyk ten ma w składzie witaminę A oraz olejek rozmarynowy. Substancje te występują jednak w bardzo małych ilościach, co oznacza, że olejek ten jest bezpieczny i może być stosowany w trakcie ciąży.

Zgodnie z ogólnodostępnymi informacjami dotyczącymi olejku Bio Oil, kosmetyk ten należy stosować od rozpoczęcia drugiego trymestru ciąży. Być może zalecenie to jest związane z okresem pojawiania się rozstępów lub brakiem wystarczających badań. Wcześniejsze stosowanie olejku nie powinno jednak negatywnie wpłynąć na płód. Proszę się nie martwić, gdyż stres w Pani stanie nie jest wskazany.

O tym, jak zapobiegać rozstępom w ciąży przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod poniższym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-zlikwidowac-rozstepy-po-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.