Masło shea/karite polecane kobietom w ciąży

Witam, masło shea/karite jest polecane kobietom w ciąży jako naturalny kosmetyk przeciw rozstępom. Zawiera witaminę A,czy wobec tego jest bezpieczne w ciąży, stosowane na skórę jako środek natłuszczający?

Witam Panią:-)

Jak najbardziej rekomenduje stosowanie masła shea do pielęgnacji skóry kobiet ciężarnych. Witamina A występująca w jego składzie jest jak najbardziej bezpieczną formą dla przyszłych mam.
W ciąży nie należy używać retinolu i kwasu cistransretinowego ( leki).

Pozdrawiam serdecznie.
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl